Skip to main content

Exekutivní vedení

Tým s jasnou představou o směřování Skupiny GUMOTEX

František Řezáč

Generální
ředitel

Miroslav Jaššo

Ředitel Divize
Automotive

František Pálka

Ředitel Divize
Coating

Jan Židek

Finanční
ředitel

Tomáš Návrat

Ředitel pro strategické
projekty

František Řezáč

František byl jmenován generálním ředitelem Skupiny GUMOTEX v květnu 2019. Jeho předchozí působení bylo spojeno se skupinou PEGAS NONWOVENS, předním evropským výrobcem netkaných textilií, kde od roku 1996 zastával různé pozice, od právníka, ředitele personálního oddělení, ředitele obchodu, nákupu a logistiky až po post generálního ředitele, který vykonával v letech 2008–2018. František má rozsáhlé zkušenosti s řízením veřejně obchodované společnosti, výstavbou výrobních závodů v ČR i zahraničí (Egypt a Jižní Afrika), vývojem a instalací nejmodernějších technologií, realizací projektů přefinancování s využitím různých forem financování, budováním firemní kultury se silným zaměřením na provozní excelenci, Quality Assurance a R&D.

Miroslav Jaššo

Miroslav začal svou kariéru v GUMOTEXu v roce 1993 jako technolog, následně logistik a obchodník. Mezi roky 2000 až 2017 pracoval mimo Skupinu GUMOTEX. Zakládal závod DURA Automotive na Slovensku na výrobu komponentů do automotive, poté řídil provoz na lisování a svařování kovových dílů společnosti TOWER na Slovensku a závod v Německu a následně působil jako ředitel společnosti RETEX a.s. zabývající se výrobou netkaných textilií. Od svého návratu do GUMOTEXu v roce 2017 zastává pozici ředitele Divize Automotive.

František Pálka

František spojil se Skupinou GUMOTEX celou svoji profesní kariéru. Začínal jako servisní technik a elektronik v oblasti regulace a řídicích systémů, rovněž se komplexně věnoval energetice. V roce 2006 postoupil na pozici technického ředitele. Od roku 2017 František vede Divizi Coating. Vzhledem ke svým znalostem a předchozím zkušenostem působí František také jako poradce pro technologie a energetiku pro celou Skupinu GUMOTEX.

Jan Židek

Jan se připojil ke Skupině GUMOTEX v roce 2020. Profesní kariéru začal jako auditor v BIG4 poradenské firmě. Následně se věnoval analýzám a oceňování podniků a M&A transakcím. V rámci svého působení v mezinárodních společnostech strávil část své kariéry v zahraničí a má zkušenosti z komplexních finančních transakcí. V letech 2015–2020 působil jako hlavní controller ve Skupině PEGAS NONWOVENS, kde byl mimo jiné zodpovědný i za oblast investor relations a za projekt výstavby nového výrobního závodu v Jižní Africe.

Přejít na:

Struktura Skupiny